• ORTAHİSAR BELEDİYE BAŞKANLIĞI TESPİT KOMİSYONUNUN MÜRACAAT DEĞERLENDİRME LİSTESİ

  01.01.2018 tarihli ve 30288 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan, Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Personel Çalıştırılmasına Dayalı Hizmet Alımı Sözleşmeleri Kapsamında Çalıştırılmakta olan İşçilerin Sürekli İşçi Kadrolarına ve Mahalli İdare Şirketlerinde İşçi statüsüne geçirilmesine ilişkin 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Geçici 23 ve 24.Maddelerinin Uygulanmasına Dair Usul ve Esaslara ilişkin tebliğin 33 uncu maddesi uyarınca 21.02.2018 tarihinde toplanan komisyonumuz aşağıda isimleri yazılı işçilerin belediyemiz şirketinde işçi statüsüne geçirilme ile ilgili müracaatlarının kabulüne ve reddine oy birliği ile karar verilmiştir. • 11.TRAVEL TURKEY İZMİR FUARI

  07.12.2017 ile 10.12.2017 Tarihleri arasında Nevşehir'in partner şehir olarak katılım sağladığı 11.Travel Turkey İzmir Fuarı'na belediyemiz ve Kasabamızda bulunan Turizm İşletmeleri katılım sağlamıştır.Fuarda Kasabamızın ve bölgemizin tanıtımı başarı ile yapılmıştır. • Belediyemiz araç filosuna FORD marka kamyonet eklenmiştir.

  Belediyemiz hizmetlerinde kullanılmak üzere FORD (Tourneo Connect) marka kamyonet, satın alınarak araç filomuza eklenmiştir. Kasabamıza hayırlı olsun. • Belediyemiz araç filosuna BMC marka damperli kamyon eklenmiştir.

  Kardeş Belediyemiz Trabzon Ortahisar Belediyesi tarafından, Belediyemize hibe edilen BMC(Pro 624) marka damperli kamyon araç filomuza eklenmiştir. Trabzon Ortahisar Belediye Başkanı Sayın Av. Ahmet Metin GENÇ ve bütün Belediye Meclis Üyelerine teşekkür ederiz. Kasabamıza hayırlı olsun. • 2.Geleneksel Hamsi Şöleni

  2.Geleneksel Hamsi Şöleni 16 Aralık 2017 Cumartesi günü 12:00-16:00 saatleri arasında Kasabamız çarşı meydanında yapılacaktır. Bütün Kasaba halkımız ve misafirlerimiz davetlidir. • Kasabamız Yeni Mahalle Hisar Sokak da yol düzenleme çalışmaları.

  Kasabamız Yeni Mahalle Hisar Sokak da yol düzenleme çalışmaları kapsamında 3000 m² kilitli parke uygulaması tamamlanmış olup, halkımızın kullanımına sunulmuştur. Kasabamıza hayırlı olsun. • Başkanımızın 3 Aralık Dünya Engelliler günü mesajı.

  3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nü kutlar, tüm engelli vatandaşlarımızın aileleriyle, yakınlarıyla ve sevdikleriyle sağlıklı bir ömür dilerim. 
               İsmail GENÇ 
  (ORTAHİSAR BELEDİYE BAŞKANI) • Başkanımızın Mevlid Kandili Mesajı.

  Ellerin duaya uzandığı, sinelerin dostlara açıldığı, gözlerin masumiyet aradığı bu mübarek günde tüm dualarınız kabul olması dileğiyle Mevlid Kandiliniz mübarek olsun. İsmail GENÇ (Ortahisar Belediye Başkanı)

    • Belediye Başkanımız 24 Kasım Öğretmenler Gününü tebrik etti.

  24 Kasım Öğretmenler günü programı kapsamında Belediye Başkanımız İsmail GENÇ Kasabamızda bulunan değerli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler gününü tebrik etti. • 27.11.2017 Tarihinde Belediyemizin Tanıtım Filmi Kanal 42'nin Turkuaz programında yayınladı.

  27.11.2017 Tarihinde Kanal 42'nin Turkuaz Programında belediyemizin ve bölgemizin tanıtımını içeren Ortahisar Belediyesi Tanıtım Filmi yayınlandı.

  Yayına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

  https://www.facebook.com/264861920520666/videos/564930957180426/ • 11.Turizm Fuar ve Kongresi Travel Turkey İzmir 2017

  7-10 Aralık 2017 tarihlerinde İzmir’de düzenlenecek olan 11.Travel Turkey İzmir 2017 fuarına belediyemiz ve Kasabamızda bulunan Turizm işletmeleri katılım sağlayacaktır. • Türk Kızılayı İlk Yardım Web Sitesi

  Türk Kızılayı,bünyesindeki İlk Yardım Merkezlerinde düzenlediği eğitim programları ile toplumdaki ilk yardım bilincinin yaygınlaşmasını hedeflemektedir. 

  Türk Kızılayı, insanların acil durumlar karşısında doğru bilgi ve beceriyle gereken ilk yardım müdahalesini yapabilmelerini hedefler. Bu kapsamda Şubeleri bünyesindeki 33 İlk Yardım Merkezi ile eğitim programları düzenler. Bu güne kadar 100.000’den fazla insana ilk yardım eğitimi veren Türk Kızılayı, toplumda ilk yardım bilincinin yaygınlaştırılması amacıyla farkındalık projeleri yürütür.

  Türk Kızılayı İlk Yardım Web sitesine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

  http://www.ilkyardim.org.tr/ • Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında fener alayı düzenlendi.

  Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında okullarımızın ve halkımızın yoğun katılımlarıyla, Azimli Turkuaz petrol önünden başlayıp, çarşı meydanında sona eren fener alayı yürüyüşü yapıldı. Yürüyüşün ardından Kasabamız çarşı meydanında havai fişek gösterisi, Ortahisar Halayı ve çeşitli etkinlikler eşliğinde Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinlikleri sona erdi. • Cumhuriyet Bayramının 94.yılı kutlama etkinlikleri.

  Cumhuriyetimizin 94.Yılı kutlama etkinlikleri okullarımızın ve halkımızın katılımlarıyla, Kasabamız çarşı meydanında yapılmıştır. • Alo 140 Terör İhbar Hattının bilinirliğini artırmak amacıyla kamu spotu paylaşımı.

  Vatandaşlarımızın terörle mücadeleye yönelik duyarlılık ve farkındalıklarının yanı sıra “Alo 140 Terör İhbar Hattı”nın bilinirliğini arttırıp, kullanımını etkinleştirmek amacıyla Emniyet Genel Müdürlüğünce hazırlatılan ve Radyo Televizyon Üst kurulunca kamu yararına yönelik spot afişleri ve filmleri hazırlanmıştır.

  "Alo 140 Sunucular" ve "Alo 140 Ünlüler" adlı spot filmlerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

  https://www.rtuk.gov.tr/assets/Icerik/Download/Yayinci/KamuSpotlari/24998-icisleri-bakanligi-emniyet-genel-mudurlugu.rar?download=true • Trabzon Ortahisar'da Bağ Bozumu festivali gerçekleştirildi.

  25 Eylül 2017 tarihinde Trabzon Zağnos Vadisinde kardeş belediyemiz, Trabzon Ortahisar belediyesi ile birlikte Ortahisar’dan Ortahisar’a Bağ Bozumu üzüm ve pekmez festivali gerçekleştirilmiştir. Festival, Trabzon halkı tarafından yoğun ilgi görmüştür. • Trabzon Ortahisar Belediyesi ile Belediyemiz arasında bağ bozumu festivali gerçekleştirilecektir.

  Kardeş belediyemiz Trabzon Ortahisar belediyesi ile birlikte yürüttüğümüz kültürel faaliyetler kapsamında 25.09.2017 Pazartesi saat 16.00’da Trabzon Ortahisar Zağnos Vadisinde Ortahisar’dan Ortahisar’a bağ bozumu festivali gerçekleştirilecektir. • Gürcistan'lı Bakan Mikhail Giorgadze'nin Kasabamızı ziyareti.

  Gürcistan’ın Kültür ve Anıtları Koruma Bakanı Sayın Mikhail Giorgadze ile Gürcistan Ankara Büyükelçisi Sayın Irakli Koplatadze Kasabamızda bulunan Ali Reis Kilisesi’ni (AZİZE NİNO KİLİSESİ ) ziyaret etmişlerdir. Kasabamızı, Ortahisar Kalesini, vadileri ve kiliseleri beğendiklerini ifade edip, Gürcistan ile Ortahisar arasında Turizm alanındaki ilk adımı atmışlardır. • 2017 YILI KURBAN BAYRAMI BAYRAMLAŞMA PROGRAMI DÜZENLENDİ.

  Belediye Başkanımız İsmail GENÇ ve Belediye Meclis Üyelerimiz, 03 Eylül 2017 Pazar günü çarşı merkezinde bulunan Belediye Halk Bahçesinde halkımızla ve Kasabamızda bulunan misafirlerle bayramlaştı. • 10 Kasım Saat 09:05'te Ortahisarda Zaman Durdu...

  Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 78. yıl dönümü nedeni ile Kasabamız Çarşı Meydanında, Ortahisar Belediyesi , Siyasi Partiler ve Ortahisar Belediyesi Göreme Spor Kulübü Çelenk Koyma Ve  Anma Töreni Düzenlendi. • ORTAHİSAR'IN KURULUŞUNUN 100. YILI ETKİNLİKLERİ BAŞLIYOR..

  Ortahisar Belediyesi'nin kuruluşunun 100. Yılı münasebetiyle 28-29 Ekim 2016 Tarihleri arasında yapılacak olan "Geleneksel Ortahisar Kültür ve Turizm Festivali" özel etkinleiklerinde sizleri de aramızda görmekten, onur duyarız. • Başkanımız İsmail GENÇ'in, Kadair Gecesi Mesajı.

  Belediye Başkanımız İsmail GENÇ,   Kadir Gecesi münasebetiyle mesaj yayınladı. Mesajında;

               "Yüce Allah'ın insanlara bahşettiği ilahi lütuflardan biri olan Ramazan Ayı'nın sonuna yaklaştığımız şu günlerde, birçok ilahi hikmeti, sırrı ve bereketi insanların zihnine, ruhuna ve çevresine taşıyan Kadir Gecesi'ne kavuşmanın huzurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

   Bu mübarek gecenin, insanlığın barış ve huzuruna vesile olmasını yüce Mevla’dan diler,  bu duygu ve düşüncelerle tüm İslam aleminin ve hemşerilerimin Kadir Gecesi’ni kutlarım" dedi. • ŞEHİTLERİMİZİ ZİYARET..

        Ortahisar Fatih Ortaokulu’na Çanakkale Gezisi için verilen destekten dolayı; Okul Müdürü Mustafa ATEŞ, Müdür Yardımcısı Mustafa AKOL ve Öğrenciler, Belediye Başkanımız İsmail GENÇ’i makamında ziyaret ederek teşekkürlerini ilettiler. Ayrıca Çanakkale Şehitleri Anıtından getirmiş oldukları, Şehit Kanları ile sulanmış Vatan Toprağını Kasabamızda bulunan Şehitlik mertebesine erişmiş Ortahisarlı Şehitlerimizin mezarları ziyaret edilerek getirilen topraklar mezarlar üzerine serpildi ve dualar edildi.

   

   

   

    • Başkanın 19 Mayıs Mesajı

  "Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk'ün 19 Mayıs 1919’da başlattığı kurtuluş hareketinin yıldönümünde,Yüce Atatürk'ü, Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ile anıyor, Atatürk'ün sarsılmaz ilkelerine sahip çıkmayı sürdüren başta gençlerimiz olmak üzere tüm halkımıza sevgi ve saygılarımı sunuyorum."

          İsmail GENÇ
  (Ortahisar Belediye Başkanı) • Başkan GENÇ'in Miraç Kandili Mesajı

  Miraç Kandili nedeniyle kutlama mesajı yayınlayan Ortahisar Belediye Başkanı İsmail GENÇ "Tüm Hemşehrilerimizin ve tüm İslam âleminin Miraç Kandili'ni tebrik eder; ülkemizde ve dünyada yaşanan üzücü olayların, acı ve gözyaşının son bularak yerini barış ve huzurun almasını temenni ederim" dedi. • 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı; Ürgüp Kaymakamımız Sayın Alper BALCI, Belediye Başkanımız Sayın İsmail GENÇ, İlçe Karakol Komutanı Sayın Okan ÖZCAN, İlçe Emniyet Müdürü Sayın İrfan YABAŞ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Savaş ÖZDEMİR, Belediye Meclis Üyelerimiz, Kasabamızda bulunan Okul Müdürleri ve Öğretmenlerinin ve Halkımızın da katılımıyla Öğrencilerin Hazırlamış olduğu proğram eşliğinde kutlandı. • Başkan GENÇ'in 24 Kasım Mesajı

   

  24 Kasım 1928'in Atatürk’ün Başöğretmenliği kabul ettiği gün olduğunu, 1981 yılından itibaren de 24 Kasım’ın her yıl öğretmenler günü olarak kutlandığını ifade eden Başkan GENÇ mesajında şu görüşlere yer verdi:
  "Geleceğimize yön verecek olan gençlerimizi yetiştirmek gibi kutsal bir görev yürüten öğretmenlerimizin değeri, kelimelerle ifade edilemez. Büyük Önder'imizin de belirttiği gibi, öğretmenler, toplumun en özverili ve en saygıdeğer öğeleridir. Öğretmenlerimizin, geleceğimiz olan çocuklarımızı cesur, bilgili, zeki ve çalışkan bireyler olarak yetiştirmek amacıyla üstlendikleri sorumlulukları bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da en güzel şekilde yerine getireceklerine yürekten inanmaktayız. Bu duygu ve düşünceler içerisinde, Başöğretmen Atatürk`ü şükran ve saygıyla anarken, tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutlar, sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim” • Başkan GENÇ'in 10 Kasım Mesajı

  Başkan GENÇ, 10 Kasım Sebebiyle Bir Mesaj Yayınladı

  Belediye Başkanı, 10 Kasım Atatürk’ün ölüm yıldönümü nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

  “77 yıl önce bugün, toplumun her kesimini kucaklayan dev yürekli, ileri görüşlü, üstün yetenekli, adını dünya tarihine yazdıran büyük bir lideri; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü kaybettik. Bugün, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk için yas günü değil, fikirlerine ve gösterdiği hedeflere ulaşmak için daha çok çalışmamız ve her zamanki gibi birlik ve beraberlik içinde olmamız gereken bir gündür.

  Son nefesine kadar ülkesine ve milletine hizmet etmiş, tüm dünyanın ayakta alkışladığı büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 77. yıl dönümünde, O’nu sevgiyle ve özlemle andığımızı ifade ediyor yüce anısı önünde saygıyla eğiliyorum.”

  İsmail GENÇ

  Belediye Başkanı • Hacı Adayları Dualarla Uğurlandı.

  Kasabamız halkından bu yıl hacca gitmeye hak kazanan Mehmet HELVACI ve eşi, Osman SARIKAYA ve eşi, 28.08.2015 günü kılınan cuma namazının ardından hac vazifesini yapmak üzere Ürgüp Kaymakamımız Alper BALCI, Ürgüp Belediye Başkanı Fahri YILDIZ, Belediye Başkanımız İsmail GENÇ, Ürgüp Halk Bankası Müdürü Abdurrahman AVŞAR ve Kasaba Halkımızın katılımıyla Ortahisar Belediyesi, Belediye çay bahçesinde dualarla Kutsal Topraklara uğurlandı. • Başkan GENÇ'in 30 Ağustos Mesajı

  Ortahisar Belediye Başkanı İsmail GENÇ 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

  Belediye Başkanı İsmail GENÇ; "Büyük Zaferin 93. Yıldönümünü kutlarken, bağımsızlık ve özgürlük uğruna can veren,şehitlerimizi gazilerimizi rahmet ile anıyoruz." dedi. • ORTAHİSAR'DA 7 KM ASFALT ÇALIŞMASI

  Kasabamız ana arterlere ve sokak aralarına toplam 6.970 metre asfalt çalışması başlatılmıştır.
  Sürücülerin cam kırılmalarına karşı dikkatli olması trafik işaretlerine ve hız sınırına (30km) uymaları önemle rica olunur.  • Belediye Başkanları Kasabamızı Ziyaret Ettiler

  Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Hüseyin SÖZLÜ, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Burhanettin KOCAMAZ ve İlçe Belediye Başkanları Kasabamızı Ziyaret Ettiler.

  Ortahisar Belediyesi olarak ziyaretlerinden dolayı sayın başkanlara teşekkür ediyoruz. • Balkan Deresi Turizme Kazandırılacak

  Nevşehir’in Ürgüp ilçesine bağlı Ortahisar Beldesi ile İbrahimpaşa Köyü arasındaki Balkan Deresi’nin turizme kazandırılması için çalışmalar başlatıldı.

   

  Nevşehir'in Ürgüp ilçesine bağlı Ortahisar Beldesi ile İbrahimpaşa Köyü arasındaki Balkan Deresi'nin turizme kazandırılması için çalışmalar başlatıldı.

  Balkan Deresi'nde incelemelerde bulunan Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, vadide yapılacak çalışmalar ile ilgili olarak İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İsmail Cihan, Kap-Hip Müdürü Levent Ak ve Ortahisar Belediye Başkanı İsmail Genç'den bilgiler aldı.

  İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Cihan burada yaptığı açıklamada, Ortahisar - İbrahimpaşa - Kavak üçgeninde bulunan vadi içerisinde İl Özel İdaresi, DSİ ve Kap-Hib işbirliği içerisinde kanalizasyon hattı çalışması yapılacağını kaydetti. Kanalizasyon hattının ardından vadide çevre düzenlemesi yapılacağını ifade eden Cihan, bu sayede vadiyi yerli ve yabancı turistlerin gezebileceklerini söyledi. - NEVŞEHİR • ÇARŞI İÇİ TRAFİĞİNDE DÜZENLEME

  30 Nisan salı günü çarşı merkezi trafiği rahatlatma çalışmaları başladı.

  Daha önceden Ortahisar merkezinde uygulanan trafik düzeninin kritere uyduğu pek de söylenemezdi. Bu bakımdan yeni bir düzenleme yapılarak yaya ve araç trafiği de rahatlatılmak istendi. Yolun hizmete açılması ile ilgili Ortahisar Belediye Başkanı İsmail Genç " En önemli ve en gerekli kriterlerinden bir tanesi de trafiğin düzgün, insana eziyet vermeyecek şekilde olmasıdır araç ve yaya ulaşımına rahat imkanlar sunmasıdır.Bu yüzden mevcut alanda bulunan eski yolumuzu açarak güvenli ve rahat trafik akışını tekrar sağlamak arzusundayız "dedi.

  Yol düzenlemesinin bitirilmesinin ardından çarşı merkezine Garanti bankasının ATM'si koyulacak. Koyulacak olan ATM'ye yer belirlemek için, Başkan Genç, Belediye Encümeni Süleyman Ateş ve Garanti Bankası inşaat müdürlüğünden Eksper Mehmet Serdar Doğan tespitlerini yaparak yer belirlediler.Sözleşmesi imzalanan ATM 1 Haziran tarihinde hizmete girecek. • Ortahisar’da 23 Nisan Coşkusu

  Ortahisar Beldesi'nde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı.


  Ortahisar Beldesi'nde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı. Nevşehir'e bağlı Ortahisar Beldesi'nde 23 Nisan kutlamaları çarşı meydanında yapıldı. Kutlamaya Ortahisar Belediye Başkanı İsmail Genç, Belediye Meclis üyeleri Hilmi Yazıcı, Adnan Bayraktar, Alaettin Tezcan, Süleyman Ateş, Galip Yavuz, Hüseyin Özver ve Ortahisar Milliyetçi Hareket Partisi Belde Başkanı Murat Tığlı ile Cumhuriyet Halk Partisi Belde Başkanı Ayhan Yüksel katıldı. Kutlamalar saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Öğrenciler tarafından şiirler okundu ve çeşitli oyunlar sergilendi. Törenlerde çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere de çeşitli hediyeler verildi. • Öğrenciler, Başkan Genç’i Ziyaret Etti

  Ortahisar Fatih İlköğretim Okulu 4-A Sınıfı Öğrencileri yerel yönetim araştırmalarını yapmak ve Ortahisar Belediye Başkanı İsmail Genç’i ziyaret etmek amacı ile belediye hizmet binasına geldiler.

  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesi, makam koltuğuna oturan öğrenciler, Başkan Genç ile yaptıkları Röportajın ardından tüm belediye birimlerini dolaşarak yerel yönetimin işleyişini daha yakından görme fırsatı buldular. Öğrenciler ile fotoğraf çekildikten sonra Belediye Başkanı Genç “ Siz geleceğimizin teminatısınız, ne zaman isterseniz belediyenin kapısı siz gençlere sonuna kadar açık” dedi. • Turizm Harikası Vadilerde, Çevre Temizliği Yapıldı

  Ortahisar Belediyesi ve Kaya Balon ’un yoğun katkıları ile Ortahisar Üzengi Vadisi ve Pancarlık Vadisinde çevre temizliği yapıldı. Kaya Balon ’un seferber olduğu vadi mıntıkasında Matis Halı’dan ve Ortahisar halkından duyarlı vatandaşlarda tüm gayretleri çevreye atılan plastik ve kağıt atıkları topladılar. Vadilerimizde bu ve buna benzer çalışmaların yapılacağı, daha önce Valilik bünyesinde yapılan toplantı ile belirlenmişti.

  Geçtiğimiz hafta Vali Mehmet CEYLAN başkanlığında Valilik Kütüphane ve Dokümantasyon Merkezinde gerçekleştirilen toplantıya Vali Yardımcısı Nurettin ATEŞ, Belediye Başkanları ve İl Daire Müdürleri katılmıştı. Bölgemizdeki vadilerin ve turistlerin yoğun olarak ziyaret ettiği diğer yerlerdeki evsel atıkların ve kirlilik yaratan nesnelerin temizlenmesi ve bu konuda devamlılığın sağlanması konusunda yapılacak çalışmalar görüşülmüştü. Toplantıda Vadilerin temizliği konusunda toplu olarak hem kamu kurum ve kuruluşlarıyla hem sivil toplum kuruluşlarıyla hem de belediyelerle birlikte bir kampanya hazırlanacağını söylenmişti. • Başkan Genç, Su Hattını Yerinde Kontrol Etti

  Ortahisar Belediyesi içme su hattını ve kuyularını teftiş ve tanıma amacı ile Belediye Başkanı İsmail Genç ve yönetimi güneyce köyüne gittiler. Gün içerisinde yapılan boru tamiratını da yerinde inceleyen Başkan Genç, hat boyu giderek şebekeyi daha yakından tanıma ve inceleme fırsatı buldu. Başkan Genç, Su işleri personeline tatlı ikram ettikten sonra Ortahisar'a döndü. • Ortahisar, İsmail Başkanı İle Amin Dedi

  Ortahisar Belediye Başkanı seçilen İsmail Genç, Belediye önünde düzenlediği teşekkür konuşmasına katılan Ürgüp Milliyetçi Hareket Parti İlçe Başkanı Alp Aydın Eroğlu, MHP Ürgüp Belediye Adayı Fatih Kadir Yıldız. MHP Ürgüp Belediye Meclisi üyeleri, Ortahisar Belediye Meclis üyeleri ve Mahalle Muhtarları ve çok sayıdaki Ortahisarlı vatandaşın ve Din adamlarınca okunan dualar eşliğinde kurban kesimin ardından” Başkan Genç, konuşmasında şunları kaydetti: “Her şeyden önce verdiğiniz tüm destek ve katkıdan dolayı burada bulunan kardeşlerim ve tüm Otrahisarlı hemşehrilerime teşekkür ediyorum.

  Belediye Başkan Genç, Ortahisarlı hemşehrilerimin gösterdikleri teveccüh nedeniyle teşekkür ederek” Bu 3 aylık süreç içinde yaptığımız çalışmalarda tüm emeği geçen kardeşlerime, tüm çalışanlarıma, bizimle beraber bu yolda gücünü, zamanını, saatini bizden esirgemeyen tüm yol arkadaşlarımdan Allah bin kere razı olsun. Sizlerin ; Ortahisarlı hemşehrilerimin bize verdiği destek bizleri onure etti. Allah hepinizden razı olsun" diye konuştu. • Milliyetçi Hareket Partisi Yöneticilerinden İsmail Genç'e Ziyaret

  Mhp Nevşehir İl Başkanı Göksel Taşcı, Mhp Myk Üyesi Sahir Solmaz ve Nevşehir İl Genel Meclis Üyesi Haydar Çiftçi, Ortahisar Belediye Başkanı İsmail Genç'i ziyaret ederek, başarı temennisinde bulundular. • Ortahisar Belediyesi'nin Yeni Yönetimi İlk Toplantısını Düzenledi

  30 Mart yerel seçimleri ile göreve gelen Ortahisar Belediye'si yeni Meclisi 7 Nisan Pazartesi günü ilk meclis toplantısını düzenledi.

  Ortahisar için çizilecek yeni yol haritasını görüşen meclis encümen üyelerini ve katiplerini seçti.

  Seçim sonucu oluşan görevlendirme şu şekilde.

  Encümenler :
  1-) Süleyman Ateş
  2-) Galip Yavuz • Güneyce Temiz Su Hattında Boru Değişimi

  Ortahisar Belediyesi'nin temiz su hattındaki 4 ayrı patlak vatandaşa su sorunu yaşatmadan yapıldı.

  Belediye personelinin özverili çalışması ile boru değişimi , dirsek değişimi ve manşon yapıştırma uygulanarak giderildi. • Ortahisar Belediye Başkanı Genç, Mazbatasını Aldı

  Milliyetçi Hareket Partisi Ortahisar Belediye Başkanlığı'na seçilen İsmail Genç ve belediye meclis üyeleri İlçe Seçim Kuruluna giderek mazbatalarını aldılar.

  Mazbatasını İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Çelebi Yılmaz’ın elinden alan Ortahisar Belediye Başkanı İsmail Genç, “ Ortahisar'ımıza, el ele gönül gönüle vererek hizmet edeceğiz” dedi.

  Ortahisar Belediyesinin 10 kişilik yeni meclisi şu şekilde oluştu ;

  MHP üyeleri : BAŞKAN+1+5
  AKP üyeleri : 3
© Tüm Hakları saklıdır.
Ortahisar Belediyesi 2018 .