Pancarlık VADİSİ

Sık sık spor faaliyetlerinde yürüyüş rotası olarak kullanılan, uygun hava koşullarında geniş zemini sayesinde kamp alanı olarak kullanılan bölgeleriyle meşhur olan Kapadokya’nın Pancarlık Vadisi de en özel yerlerinden birisidir.

Pancarlık Vadisi gibi eşsiz bir manzaraya sahip olan bölgeleri bulunca da hem keyif sürüp hem bu güzelliği ölümsüzleştirmek daha da büyük bir keyif yaşatmaktadır. Doğanın yarattığı mucizelere tanık olmak için gitmeniz gereken Pancarlı Vadisi’ne yeterli zamanı ayırmanız çok önemli. Özellikle gün batımını izlemek için burayı tercih ederseniz hem fotoğraflarınıza hem hafızanızda müthiş anılar kalacak demektir!

Yeşillik, gün ışığı ve kayaların değişken renkleriyle bir araya gelerek sunduğu manzara sürdürdüğünüz gezi boyunca tüm sorunlarınızdan, yorgunluğunuzdan, aklınızı meşgul eden her şeyden uzaklaşmanızı ve doğanın üzerinizde yaratacağı terapiyle gezi sonunda yenilenmiş olarak dönmenizi sağlayacaktır. Kayaların birkaç renk tonunda olması, biraz da vadinin tepesinden bakıldığında manzarayı hiç unutulmayacak hale getirmektedir. Tıpkı Pancarlık Kilisesi’nde rastladığımız gibi, Kapadokya’da çeşitli doğa olayları sayesinde böylesine eşsiz güzellikteki manzaralar ortaya çıkıyor ki zaten bu da bölgeyi neden hem yerli hem yabancı turistlerin ilgisiyle dolup taştığını açıklıyor.